Cíl cesty? Rusko – Moskva!

Rusko. Největší stát světa, který je z cestovatelského hlediska velice zajímavý nejen díky perfektně zachovaným památkám, na které zdejší obyvatelé nedají dopustit, poskytují jim tu nejlepší možnou péči, a které dokazují bohatství této země, ale také díky zajímavým zvykům, tradicím, svátkům a netradiční kuchyni.

Dostat se zde ale není tak jednoduché, jako cestování do Anglie, Chorvatska nebo do Itálie. Hlavním předpokladem je totiž platné vízum, o které je nutné žádat na velvyslanectví Ruska v našem hlavním městě, tedy v Praze. Problém představuje dopis od ruského občana s pozváním, který musíte doložit, aby vám vízum bylo uděleno. Tato starost odpadá v případě, že se rozhodnete zájezd zrealizovat přes CK, která vše zařídí za vás. Cena víza také není zrovna nízká. Nejčastěji se pohybuje okolo dvou tisíc korun.

Cestovní pas

Pokud si vyberete cestovat do hlavního města Ruska a máte již vše zařízeno, nezbývá nic než si vzít letenky do Moskvy a hurá za dobrodružstvím. Rozhodně nezapomeňte na návštěvu nejznámějších památek, mezi které patří například Chrám Vasila Blaženého, Rudé náměstí, Moskevský Kreml, Leninovo mauzoleum, Velké divadlo, Katedrálu Krista Spasitele nebo Kolomenskoje. Zapomenout navštívit nemůžete ani do místní restaurace nebo obchody se suvenýry.

Chrám Vasila Blaženého

Poměrnou novinkou, o které moc lidé ale neví je, že od roku 2017 zavádí Rusko tzv. elektronická víza, nebo také e-víza, která značně cestování do této země ulehčují.

Jeho udělení je, ve srovnání s klasickým vízem, naprosto jednoduché a většinou s ním nejsou žádné problémy. K jeho udělení si vystačíte jen s cestovním pasem, aktuální fotografií v digitální podobě, potvrzením o cestovním zdravotním pojištění a vyplněním jednoduchého, krátkého formuláře, kde se uvádí například, kde v zemi se hodláte pohybovat, co chcete navštívit a další. Problém je v tom, že elektronická víza mohou být udělena zatím pouze pro 3 místa v Rusku, mezi které patří Vladivostok a jeho okolí, Kaliningradská oblast a asi nejžádanější Leningradská oblast, tedy Petrohrad. V nadcházejících letech bychom se ale měli dočkat také víz do hlavního města Moskvy, Soči nebo Kazaně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup