Google není pouze prohlížečem, aneb náhled na Pixel 4 a Pixel 4 XL

Každý máme v telefonu alespoň jednu aplikaci od společnosti Google. Ať už jenom prohlížeč, úložiště, Obchod Play či Gmail. Pokud se orientujete ve světě elektroniky a jejích trendech, určitě Vám neuniklo, že pouze u aplikací tato společnost nezůstala. Máme hlasového asistenta do domácnosti v podobě Google Home, telefony v řadě Pixel a nebo sluchátka Pixel Buds v nové druhé generaci. Dnes se zaměříme na mobilní telefony nejnovější generace.
Telefon s aplikací Google Play
 

 Google Pixel 4 VS Google Pixel 4 XL

 
                Na začátku října představil Google dva nové telefony, Pixel 4 a Pixel 4 XL. Během listopadu budou v prodeji i v České republice. Pro jejich zakoupení si ale budete muset připlatit. Oba modely mají 6 GB RAM. Pixel 4 ve verzi s 64 GB Vás vyjde zhruba na 25 990,-. 124 GB verze je pak o 3 000,- dražší. Jeho cena tedy vychází na 28 990,-.  Jeho větší bratr zvedl cenu na 30 990,- s pamětí 64 GB. Za větší paměť si opět připlatíme 3 000,-. Výsledná cena vyjde na 33 990,-. Přichází nejdůležitější otázka. Odpovídá cena výkonu?                                                                                                                              Hlavním rozdílem obou modelů je kapacita baterie. Menší model s akumulátorem 2 800mAh je lehce podprůměrný. XL model je na tom o něco lépe. 3 700mAh vypadá už trochu slušněji. Spotřebu baterie ale dohání úspornější procesor. U obou modelů najdeme Qualcomm Snapdragon 855, 1×2,88 GHz + 3×2,42 GHz 1 + 4×1,8 GHz. Baterie není jediným rozdílem. Na první pohled si všimneme spíše rozměrů. Pixel 4 o velikosti 147,1 x 68,8 x 8,2 mm. Váha se nám dostane na zhruba 162 gramů. A Pixel 4 XL s rozměry 160,4 x 75,1 x 8,2 mm. S rozměry nám nabyde i váha na 193 gramů. S rozměry narůstá i velikost displeje. Na menší variantě s velikostí 5,7¨ a na větší variantě s rozměry 6,3¨. U obou modelů najdeme 90 hz OLED displej. Plynulejší ovládání a věrnější podání barev je velikým plusem nové generace telefonů. Tato vylepšená funkce klade velké nároky na baterii, která již svou nižší kapacitou zaostává za konkurencí. Ani u jednoho z telefonů nenajdeme výřez v displeji, který je hlavním tahákem ostatních značek. Proč tomu tak je? V telefonech je zabudováno face ID a snímač na ovládání telefonu pomocí gest. Biometrika je bohužel pouze v již zmiňované podobě face ID. Ovládání gesty zní velice dobře. Nemusíte na telefon sahat například s mokrýma rukama. Tato funkce je ale nedokonalá. Nefunguje úplně pokaždé a to je velké mínus. Nejnovější Android 10 je nainstalován do obou modelů a pyšní se nejrychlejšími aktualizacemi na Android platformě. Fotoaparát je u obou telefonů stejný. Duální provedení se pyšní primárním snímačem o rozlišení 12Mpx  a sekundárním snímačem o rozlišení 16Mpx. Hlavní funkcí je optické 2násobné a hybridní 8násobné přiblížení. Ale v dnešní době více lidí ocení spíše širokoúhlé snímání než kvalitní přiblížení. Noční režim má ale velký obdiv. Kdo si někdy nechtěl vyfotit noční oblohu, že? Oba telefony mají funkci Night Sight, která vylepšuje focení za tmy. Nyní už nebudete mít problém vyfotit třeba noční oblohu.
Logo společnosti Google

Konečné srovnání

                Jedná se o schopného konkurenta vlajkových lodí konkurenčních výrobců. I přes menší nedostatky, jako je menší kapacita baterie a občas zlobící gesta, je to stále jeden z nejvýkonnějších strojů na trhu a svou cenu si dokáže obhájit.

 

               


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup