PC

PC, nebo-li počítač, pán světa. Počítače řídí mnoho procesů v našich životech. Již od rána, kdy Vám otravný budík spustí hrozný ryk s cílem dostat Vás z postele, budík řízený mini počítačem. Poté tedy vstanete, nasnídáte se, uděláte ranní hygienu, kterou, aniž si uvědomíte, řídí také nějaký počítač, který se Vám stará o udržování teploty vody.
starý počítač
Odcházíte tedy z bytu, zapnete alarm proti zlodějům, opět počítač. Jdete do garáže, kde nastartujete svůj automobil řízený počítačem, vyjedete na silnici, zde jsou semafory, také řízené počítači. I na autobusové nebo vlakové zastávce řídí odjezdovou tabuli počítač. Přijdete do práce, zneškodníte alarm, opět počítač, pokračujete ke svému stolu, kde celý den pracujete na počítači. A když si náhodou uděláte pauzu a chcete si v automatu na kávu pořídit životabudič, opět je tu počítač, kterým je automat řízen. Vlastně i Váš placatý telefon, který Vám právě zvoní těsně před tím, než se polijete horkou kávou, je malý počítač. Po osušení je na čase dojít vyřídit obchůzky.
Jdete po ulici a z elektronických reklam řízených počítači se Vám až točí hlava. Jdete tedy na poštu, cestou použijete několik počítačů – semaforů k bezpečnému přejití silnice a jste v budově pošty. Kouká na Vás cedule, zmáčkněte tlačítko pořadníku. Zase počítač, nebo-li PC v určité formě. Máčknete a čekáte. Vyleze Vám papírek s číslem a Vy opět čekáte, než se nad přepážkou objeví Vaše číslo. Následuje zadání všech údajů úřednicí na poště do počítače a Vy můžete odejít. I cestou zpět použijete počítače, protože si chcete koupit kávu a zjistíte, že nemáte sebou hotovost. no co, PC to vyřeší za Vás, zaplatíte kartou.
počítač na venkovním stole
Integrovaný záchranný systém, dopravní situace, obchody a jejich provoz, často i Vaše práce je řízena prostřednictvím PC, které dnes ovládá mnoho věcí, včetně našich životů, naší televize a dalších věcí kolem nás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup