Jak letos vyzrát na vánoční nákupy?

Vánoční svátky jsou přece především svátky klidu, nestresujte se tedy vánočními nákupy, přípravami a úklidem ale soustřeďte se na to, co je doopravdy důležité – na svou rodinu.

 ruka na telefonu

Udělejte si seznam dárků

Pokud máte malé děti, určitě jim říkáte, aby si napsali dopis Ježíškovi. Totéž ale můžete říci i členům rodiny, které na Ježíška nevěří. Řekněte jim, ať si napíší seznam toho, co by si doopravdy přáli. Také je můžete požádat, aby položkám přiřadili prioritu podle toho, jak moc si danou věc přejí. Vy se pak budete moci rozhodnout, co jim koupit, v závislosti na finanční stránce a ze svého vlastního pohledu.

Poté si udělejte seznam sami pro sebe. Nemůže se vám potom stát, že na něco zapomenete nebo koupíte víc dárků, než jste měli původně v plánu.

 

Uklízejte tak, abyste z toho měli radost

Už od mala máme zažité, že na Vánoce se musí udělat velký úklid, aby bylo na Štědrý den všude čisto. Zapomínáme ale, že si tím znepříjemňujeme vánoční čas. Uklízejte tedy s chutí, pusťte si k tomu oblíbenou hudbu a nepřehánějte to. Pokud jste myli okna před dvěma měsíci, nemusíte to dělat znova. Uklízejte tak, abyste z toho nebyli otrávení a byli spokojeni s výsledkem.

 nákupní košík s ozdobami

Nepřehánějte to s cukrovím

Nemusíte strávit celý prosinec v kuchyni. Mnoho domácností dělá tolik druhů cukroví, které nemůže spotřebovat. Rozdáváme ho potom kudy chodíme, po Štědrým dnu ho přitom nikdo neocení, protože má dost vlastního. Zbytek nakonec končí v mrazáku a mnohdy tam tráví dlouhou dobu, než si ho někdo všimne. Pečte tedy tak, abyste z toho měli radost a jen takové množství, které sníte.

 

Zapojte do vánoční nálady celou rodinu

Nemusíte všechno zvládnout sami. Zapojte do úklidu, vánočních dekorací a pečení cukroví ostatní členy rodiny. Můžete napsat rozvrh činností, které má daný člen rodiny za úkol. Můžete také uspořádat soutěže, rozdávat odměny.. Fantazii se meze nekladou a uvidíte, že si nakonec advent společně krásně užijete.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup