Obchodování s kryptoměnami – Jak vydělat, když Bitcoin roste či klesá?

O investování do kryptoměn slyšel asi každý. Smyslem je nakoupit kryptoměny a doufat, že jejich hodnota časem vzroste. Pokud se tak opravdu stane, můžete je v budoucnu prodat se ziskem. Jenže na kryptoměnách lze vydělat za každé situace. I v dobách, kdy se kryptoměny propadají o desítky procent.

bitcoin

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD

obchodování kryptoměn se často využívají rozdílové smlouvy. Rozdílové smlouvy se obchodují u CFD brokerů, z nichž například eToro, Plus500 nebo XTB nabízí kontrakty na kryptoměny. Smyslem obchodování je správně předpovědět, zda hodnota kryptoměny v budoucnu vzroste nebo klesne. Například kontrakt na Bitcoin kopíruje hodnotu skutečného Bitcoinu, takže pokud BTC zhodnotí o 10 %, tak stejným poměrem zhodnotí i rozdílová smlouva.
Ať už tedy koupíte skutečný Bitcoin nebo jen CFD na Bitcoin, tak v obou případech získáte nebo ztratíte stejně. Přesto mají rozdílové smlouvy zejména pro krátké transakce řadu výhod.  V první řadě je to libovolná velikost investice. U kryptoměn tuto výhodu neoceníte, protože i kryptoměny je možné nakupovat ve zlomcích (např. 0,0001 BTC), avšak třeba u akcií můžete koupit minimálně jeden cenný papír. Polovinu akcie vám nikdo neprodá. U rozdílových smluv ale můžete koupit třeba jen desetinu kontraktu.

kryptoměna

Jak vydělat na poklesu trhu?

Další výhodou je, že můžete spekulovat i na pokles kryptoměn. Pokud otevřete obchodní pozici příkazem Prodat, tak všechny zisky i ztráty budou opačné. Pokud tedy hodnota Bitcoinu roste, tak proděláte, ale pokud bude klesat, tak vyděláte. V situacích, kdy se trh několik dní intenzivně propadá, je taková možnost k nezaplacení. A rok 2019 byl důkazem toho, že těchto situací není málo.
Při obchodování kryptoměn přes rozdílové smlouvy se běžně využívá dvojnásobná finanční páka, takže zisky i ztráty jsou dvakrát vyšší. Díky finanční páce můžete vydělat hodně peněz i při malém cenovém výkyvu, avšak platí to oboustranně. Velmi snadno tak můžete peníze i ztratit. Z toho důvodu jsou rozdílové smlouvy vhodné pro zkušené obchodníky. Jak fungují CFD kontrakty si můžete ostatně sami vyzkoušet, protože téměř všichni CFD brokeři nabízejí bezplatný demo účet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup