Sticky Notes – poznámky přímo na ploše

Časy, kdy si lidé lepily na své monitory lepítka jsou už dávno pryč. Ačkoliv netvrdím, že to mnozí i nadále nedělají, nové operační systémy mají v sobě funkce, které umožňují svým uživatelům psát si poznámky přímo na ploše počítače. Odpadají tím zbytečné odpadky a nepořádek na stole a kromě toho také i problém se soukromými záležitostmi. Například v práci si něco napíšete na papírek, který přilepíte k monitoru svého počítače, ale ostatní zaměstnanci, co jsou kolem vás na jeho obsah uvidí také. Díky tomu, že mnoho firemních desktopů a laptopů je zabezpečeno unikátními hesly a dalšími vrstvami různých druhů zabezpečení, tento nešvar zcela odpadá.
 poznámky na počítači
Pokud používáte systém Windows, nejnovější verze tohoto operačního systému mají v sobě aplikace, která se nazývá „Sticky notes“. Jelikož je v současné době nejrozšířenější Windows 10, mnoho lidí o této aplikaci neví a stahují si přídavné prográmky, jenž tento úkol převezmou. Mohu vás ujistit, že to je zcela zbytečné.
 
Po své pracovní ploše můžete mít rozmístěno libovolné množství poznámek. Pokud máte nízké rozlišení monitoru, může to dělat jisté potíže. Ale na co je tu možnost minimalizace oken, že? Důležité je, že monitor nemusíte mít olepený papírky, nicméně svůj seznam úkolů můžete mít přímo v počítači. 
 
To nejlepší na Sticky notes je, že své položky v seznamu můžete upravovat základními nástroji pro formátování textu: tučný, podtržený nebo přeškrtnutý text, kurzíva nebo odrážky. To, co vám jiné programy pravděpodobně nenabídnou je, že si můžete do dané poznámky přidat i obrázek nebo fotografii.
 lepítko na notebooku
Co se týče samotného nastavení softwaru, díky propojení účtu s Microsoft Account si můžete své záznamy synchronizovat i s dalšími zařízeními, klidně i s mobilem se stejnojmenným systémem. Dobré na tom je, že se nemusíte omezovat pouze na jeden počítač. Své zápisy můžete mít s sebou kdekoliv a kamkoliv půjdete.
 
Změna barevného schématu je zde také k dispozici. Můžete si přepnout ze světlého grafického uzpůsobení do tmavého, nebo naopak. Rovněž to můžete ponechat na schématu, který jste si nastavili v rámci vašeho uživatelského profilu.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup