Turbo má důležitou funkci

Sportovní automobily zkrátka potřebovaly něco, co by zvýšilo jejich nejvyšší výkon a točivý moment. Díky tomu se turbodmychadla staly jejich součástí. V dnešní době je to již běžná součást motorů u běžných vozidel a to jak u vznětových, tak zážehových. Svému majiteli poslouží skvěle v obou dvou typech vozidel. Prokázalo se totiž, že v současné době jsou využívána hlavně pro svoji úspornost. Díky nim se zmenšil objem motoru a co je potěšující, tak nedošlo k výraznému snížení jeho výkonu. Dalo by se tudíž říci, že v dřívějších dobách posloužila spíše turbodmychadla na výkon, ale dnes je to efektivní součást motorového vozidla.

turbo

Turbodmychadlo má dvě části:

Turbínu – ta je umístěna v proudu výfukových plynů a prostřednictvím hřídele pohání dmychadlo. Na její výrobu se používá převážně litina

Dmychadlová část – je vyrobena za pomoci hliníkových slitin.

Tyto dvě části jsou spojeny ložiskovým uzlem a zde se nachází dvoudílná hřídel, v podstatě tímto způsobem tvoří celek. Samozřejmě ke své správné činnosti potřebuje zdravá ložiska, která jsou opatřeny olejovým filmem, aby byla dostatečně kluzká.

Regenerace nebo koupě nového turbodmychadla

V podstatě nezbytnou součástí každého turbodmychadla je regulace plnicího tlaku a tím pádem otáček rotoru. Kdyby tento princip nefungoval, mohlo by snadno dojít k poškození. Takové klepání motoru, jak se lidově říká, tak nevěstí nic dobrého. Možná je daleko lepší, než to nechat dojít tak daleko, že bude větší problém, se obrátit na Turboexpert 24, který se zabývá repasí a servisem turbodmychadel. Je třeba si uvědomit, že včasný servis či kontrola mohou zabránit daleko větším problémům.

Je regenerace dostatečně bezpečná?

Ačkoliv někdo může mít pochybnosti, zdali je tento způsob bezpečný, přece jenom má dostatek kladných benefitů a rozhodně k nim patří i jistota, že není důvod se obávat.

motor

  • V první řadě se jedná o levnější investici, než do zakoupení nového zařízení.
  • Regenerací se mohou snížit náklady až o 70 %, což znatelně ovlivní rozpočet a uspokojí majitele vozidla.
  • Opotřebované díly se dají vyměnit a tím je turbodmychadlo opět jako nové, má totiž stejné parametry jako nový produkt.
  • Nedá se sice dostatečně zjistit kolik kilometrů má za sebou a tím zjistit stupeň jeho opotřebení, což ale vůbec nic nemění na tom, že dostává tímto způsobem novou šanci. Mnoho součástek se dá skutečně bezpečně vyměnit.
  • Pro regeneraci turbodmychadel se používá výhradně moderní technologie a díly vysoké kvality.
  • Než jde turbodmychadlo na prodej, tak prochází skutečně podrobnou kontrolou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup