Vybíráme podlahu do kuchyně

V kuchyni tráví nejvíce času ženy, ale kolikrát i muži, celkově je často používanou místností v domácnosti, také je místem častých drobných nehod, tady něco rozlijeme, něco nám spadne na podlahu, proto také podlahu v kuchyni nejčastěji uklízíme.

Podle čeho se řídit při výběru podlahy do kuchyně:
–        určitě podle velikosti kuchyně
–        podle toho, kolik lidí žije v domácnosti, a také s ohledem na děti
–        podle toho, zda s námi žijí v domácnosti také čtyřnozí domácí mazlíčci.

Výběr podlahových krytin do kuchyně je široký:
Keramická dlažba– velmi snadno se udržuje, její pořízení není finančně tak náročné, a pokud přece jen nechcete mít kuchyni tak „sterilní“, můžete si jí na místech, kde Vám nehrozí nějaká drobná „nehoda“, ozvláštnit kusovým koberečkem.

Korek– materiál na korkovou podlahu musí být vždy ošetřen speciálním olejem nebo voskem, proto si dejte pozor na velmi levnou nabídku, u které právě tohle být nemusí, korková podlaha je však „zrádná“ v tom, že se v ní snadno zachytí např. chlupy z domácích mazlíčků.

PVC materiály (měkčený vinyl)– většina lidí si vybaví podlahu ze školní jídelny apod., proto tento materiál zavrhují už při vyslovení toho slova, ale v dnešní době mají podlahové krytiny z PVC materiálu různé vzory (např. si můžete vybrat vzor připomínající kámen), takže ošklivé rozhodně nejsou, navíc ho rozhodně ocení rodiny s malými dětmi, na údržbu je perfektní volbou.

Pokud máte doma alergika a chcete si do kuchyně pořídit linoleum, hledejte ho v obchodech pod názvem Marmoleum – je 100% přírodní, nepřitahuje prach, proto je vhodné právě pro alergiky.

Dřevo a laminát– podlahové krytiny z těchto materiálů se hodně využívají v takových kuchyních, kde podlaha volně navazuje na podlahu další z místností. Při výběru si dejte pozor na příliš levné varianty, nebývají kvalitní.

Bambus–  podlahy z bambusu se mohou pochlubit velkou tvrdostí a jsou odolné proti opotřebení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup