Vyvážená snídaně pro každý den

Pokud odcházíte domů na lačno, jistě už během dopoledne zápolíte s hladem, který většinou prohrajete. Na řadu pak přicházejí chutě na sladké, které ne a ne zkrotit. Zdravá a vyvážená snídaně má pro naše tělo blahodárný vliv, i když vám mnozí tvrdí opak. Tělo je po noci zesláblé a dehydratované, pomocí snídaně mu tak dodáte potřebné živiny a tekutiny, které pomohou nastartovat metabolismus.

 

vyvážená snídaně

Hektické ráno i dopoledne má za následek, že náš žaludek dostane první přísun jídla až při pauze na oběd. Celé dopoledne tak žije ze zásob a pracuje pouze v „nouzovém“ režimu. To může mít za následek horší soustřední, zpomalení metabolismu či nedostatek energie. Snídaně tak může mít vliv na průběh celého našeho dne a i taková maličkost jako zdravá snídaně může ovlivnit naší efektivitu v práci či ve škole. Pokud tedy nejste zvyklí pravidelně snídat, je nejlepší tento prohřešek co nejdříve napravit. Sami budete překvapení, co s vaším tělem pravidelné snídání provede.

 

I tekutiny jsou důležité

Stejně jako tělu po noci chybí potřebné živiny, stejně tak je i dehydratované. I z tohoto důvodu se nedoporučuje jako první nápoj káva, která náš organismus zbytečně ještě více dehydratuje. Vhodným nápojem po ránu je tak bylinný čaj, ovocný džus nebo jen sklenice vody.

 

zdravá snídaně

Sladké snídaně mohou být chutné a přesto zdravé

Pokud milujete sladké, nemusíte si ho odepírat ani při snídani. Ovšem sladké pečivo a čaj s pěti kostkami cukru asi není zrovna tou nejlepší formou snídaně. V posledních letech se staly hitem ovesné kaše s ořechy a ovocem, tak proč nezkusit ty? Lískové, para nebo kešu ořechy Nakliceno.cz jsou skvělým zdrojem zdravých tuků, ovoce zase zdroj vlákniny vitamínů. Pokud je tedy do takové kaše přidáte, rozhodně tím nemůžete nic pokazit.

 

Snídaně do hodiny od probuzení

Pokud stíháte snídani v tomto časovém limitu, tělo vám určitě poděkuje. Právě v tuto dobu totiž produkuje nejvíce hormonů a enzymů pro správné trávení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup