Ženy a ženské kruhy

Byly tady s námi od nepaměti. Jednalo se o rituální setkávání žen. Pokud si Právě teď představujete domorodé indiánky sedící okolo ohně, máte pravdu. Ale nemusíte se v myšlenkách vydávat na cizí kontinenty, abyste objevily ženské kruhy. Můžete zapátrat i v českých vodách. Vzpomínáte na dívky deroucí peří pohromadě v jedné světnici? Osobně asi už ne. Ale tento obraz se nám v hlavě vybaví díky pohádkám, příběhům a dílům našich tradičních literárních autorů.
žena se zrzavými vlasy

Prastará podstata v moderním kabátě

V dnešní době se začínají rozvíjet moderní formy pojetí ženských kruhů. V podstatě jde ale stále o totéž. O setkávání žen v sesterském duchu. Jde o souznění s ostatními ženami. O podporu ženské energie. Rozvoj citlivosti, intuice a ženského principu.
V dnešním světě často my ženy zapomínáme na to, kým vlastně jsme. Díky aktivitám feministických hnutí mohlo často dojít k pokřivení představy silného ženství. Žena byla prezentována jako plnohodnotný zástup muže. A pokud tomu tak nebylo, byl takový názor označen za šovinistický.
Ve skutečnosti takový přístup nepřispívá k harmonizaci rozložení sil mezi oběma pohlavími. Jen je dále narušuje a prohlubuje vzájemné nepochopení. Žena musí zůstat ženou. V tom je její síla. V ženských kruzích se právě tohle naučíte.
žena v plédu
Rituály
V ženských kruzích se odkrývá ženská moudrost. Díky tomu, že se ji nebojíte naplno projevit. Díky podpoře ostatních žen můžete nechat rozkvést své silné stránky. Pomohou vám k tomu různé kurzy a rituály. Rituály se týkají důležitých přechodových milníků v životě ženy. Namátkou můžeme vyjmenovat například rituál k první menstruaci, předsvatební rituál, rituál nevěsty, předporodní rituál, rituál menopauzy.
Magie v moderním světě
Skutečná žena ji potřebuje. Potřebujeme mít pocit přesahu. Důvěru, že moudrost řídí naše životy tím správným směrem a způsobem. Součástí našeho ženského osudu je potřeba odevzdání se při současném zachování vlastní individuality a autonomie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup